PAYLAŞ

Adf.ly link kısaltarak para kazanabileceğiniz, diğer adıyla PTC(Pay to Click) yanitıklama başına ödeme yapan bir sitedir. Adf.ly ile satış ortağı olduğunuz ürünlerin, yazdığınız makalelerin ya da facebook, twitter gibi hesaplarınızın, kısaca aklınıza gelebilecek her türden içeriği barındıran linklerinizin daha kısa görünmelerini sağlarken aynı zamanda bundan kazanç sağlayabilirsiniz.

Adf.ly kısalttığınız linklerin tıklanma sayılarına göre her ay başında size ödeme yapıyor, tabi bunun için minimum ödeme limiti olan 5$’ın hesabınızda bulunması gerekiyor. Örneğin 1 ay boyunca linklerinizi toplam 2.000 kişi tıkladı ve hesabınızda 8$ var Adf.ly ödemenizi ay başında geciktirmesiz hesabınıza yatırıyor. Peki Adf.ly söz konusu ödemeyi nereye yapıyor, yani para nasıl size ulaşıyor? Şöyle ki sizPayPal.com‘dan bir hesap açıyorsunuz ve PayPal.com‘dan açtığınız hesabın e-postasını Adf.ly‘a ekliyorsunuz. Ay başı geldiğinde Adf.ly kazanmış olduğunuzücretinizi bu hesaba aktarıyor ve siz bu parayı isterseniz internetten alışverişlerinizde kullanıyorsunuz, isterseniz de banka hesap numaranız ile bu parayı hesabınıza aktarabiliyorsunuz(Merak etmeyin ilerleyen makalelerde hepsini ayrıntılı bir biçimde anlatmaya çalışacağım).

KAYIT OLMAK
Not: Siteye kayıt olurken referansımdan kayıt olanlara özel olarak “Nasıl daha fazla kazanırım?“, “Kısa sürede nasıl daha fazla para kazanılır?” ..vs gibi soruların cevaplarını ve çeşitli ipuçlarını e-posta yolu ile göndereceğim..

1-)İlk olarak linkleri vermekle başlayayım;
Referanssız Link: http://adf.ly

2-)Siteyi açtığımızda karşımıza gelen bu ekrandan Join Now yazısına tıklıyoruz.

adf.ly para kazanma

3-)Gerekli bilgileri resimdeki gibi dolduruyoruz.
Not: Doğru bilgilerinizi vermek sizin yararınıza olacaktır ileride hesabınıza girişle ilgili sıkıntı çektiğinizde veya biri tarafından şifrenizin değiştirilmesi gibi durumlarda kolayca geri almak mümkün olmaktadır.

adf.ly para kazanma

4-)Join yazısına tıkladıktan sonra e-postamıza gelen maili kontrol ediyoruz ve gönderdikleri linke basıp hesabımızı aktif ediyoruz.

GİRİŞ YAPMAK
1-)http://adf.ly adresinden aşağıdaki ekrana ulaşıyoruz ve  Log In yazan yere  tıklıyoruz.

adf.ly para kazanma


2-)Kayıt olurken kullandığımız e-mail adresimizi ve şifremizi yazarak Log In tuşuna basıyoruz.

adf.ly para kazanmaLİNK KISALTMAK

adf.ly para kazanma


Shrink! tuşuna bastığınızda linkiniz kısaltılır ve aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkar. Karşınıza çıkan ekrandaki linki kopyalayıp dağıtabilirsiniz, bu sayede dağıttığınız link tıklandıkça size para gelecek.

adf.ly para kazanma

Şimdiye kadar kayıt olmayı ve nasıl kullanacağımızı öğrendik.

NASIL ÖDEME ALINIR ?

Adf.ly para ödeme konusunda diğer link kısaltma servislerinden daha güvenilir ve bununla birlikte asla geciktirmez(kendi gözlemlerim sonucunda vardım bu kanaate).

İlk olarak kendimize bir PayPal.com hesabı açmamız gerekiyor.
1-)”Hesap Açın” yazısına basıyoruz.
adf.ly para kazanma
2-)Bireysel kısmındaki “Hesap Açın” yazısına tıklıyoruz.
adf.ly para kazanma
3-)Bu kısımdaki bilgileri girerken dikkat edin! Paranın kimin hesabına yatmasını istiyorsanız PayPal.com‘da da aynı soy isim ile kayıt olunması gerekir(aksi takdirde ödemeyi banka hesabınıza aktaramazsınız ancak internetten alışveriş yapabilirsiniz). Örneğin sizin banka hesabınız yok ama babanızın veya annenizin var PayPal.com‘a kendi adınızla veya anne babanızın adına kayıt olabilirsiniz ancak dediğim gibi parayı kimin banka hesabına yatıracaksanız o kişinin soy ismi ile PayPal.com‘daki soy isim aynı olması gerekiyor.  Merak etmeyin bu yüzden kimse sizi sorgulamayacak ve sorun çıkma gibi bir ihtimal bile yok. Ben ilk ödememi 18 yaşından küçükken almıştım 🙂
adf.ly para kazanma

4-)Adf.ly‘da da olduğu gibi yine e-postanıza onay linki gelecek onu onayladığınızda PayPal ile işimiz şimdilik bitiyor.
 
5-)Adf.ly‘a tekrar giriyoruz. İsmimizin yazdığı yerin hemen altında olan “Account” yazan yere basıyoruz(http://adf.ly/account).

adf.ly para kazanma
6-)Daha sonra “Update Account” tuşuna basarak bilgilerimiz güncelliyoruz. Artık hesabımızdaki para 5$ ve üstüne çıktığında ay başında otomatikman PayPal hesabımıza yatıyor. Bunun takibini yapmak içinde Adf.ly‘da üst menüden “Withdraw” linkine(http://adf.ly/account/withdraw) basıyoruz. Bu linkten ödemeye ne kadar zaman kaldığı ne kadar paranın hesabınıza yatırılacağını(All Available Earnings yazan yer) buradan öğrenebilirsiniz.
 
7-)Diyelim ki şimdi hesabınızda tam 5$ dolar vardı ve ay başında paranız PayPal.com‘a yatırıldı(para PayPal‘a yatırılınca otomatik olarak dolardan Türk lirasına çeviriliyor). Şimdi hep beraber oradan nasıl banka hesabımıza aktarabileceğimize bir göz atalım. http://www.paypal.com‘a e-postamız ve şifremizle giriş yapıyoruz.
 
😎İlk önce hesabımıza bir banka hesabı ekleyelim. Bunun için “Hesabım>Kullanıcı Profili>Banka Hesabı Ekleyin veya Düzenleyin”‘e gidiyoruz.
 
9-)Ekle‘ye basıyoruz.
 
10-)Adı kısmına parayı yatıracağımız banka hesabı sahibinin adını giriyoruz(görüldüğü gibi soyad değiştirilemiyor).
 
11-)Banka adı kısımına hesabın bulunduğu bankayı yazıyoruz.
 
12-)IBAN yazan yere hesabımızın IBAN’ını yazıyoruz(IBAN öğrenmek için google’ye “banka adı iban öğrenme” yazarsanız hesap numaranızı girerek kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.
 
13-)”Devam” tuşuna basıyoruz. Hesap ekleme işlemi bu kadardı.
 
14-)Daha sonra “Hesabım>Para Çekin>Banka hesabına para çekimi”‘ne giriyoruz.
 
15-)”Tutar” yazan yere ne kadar çekmek istediğimizi yazıyoruz.
 
16-)”Devam” tuşuna basıyoruz ve para banka hesabımıza gitti.

Ödeme Kanıtı

adf.ly para kazanma

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here